Як виступила збірна Росії з хокею на чемпіонаті світу 2012

Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2012 відбувся з 4 по 20 травня. Ігри проходили в двох сусідніх країнах: Фінляндії та Швеції, точніше в їх столицях - Гельсінкі і Стокгольмі.

16 збірних команд були розділені на дві групи: Руппі Н, що проводили матчі попереднього етапу на льоду стадіону Хартвалл Арена в Гельсінкі, і групу S (куди входила збірна Росії), яка грала попередній етап на Глобен-Арені в Стокгольмі. За результатами матчів у плей-офф вийшли: від групи H - збірні Канади, США. Фінляндії та Словаччини, від групи S - команди Росії, Швеції, Чехії та Норвегії. Збірна Росії виявилася єдиною, яка виграла всі 7 ігор попереднього етапу.

Потім наша команда послідовно провела матчі зі збірною Норвегії в чвертьфіналі, перемігши з рахунком 5: 2, і зі збірною Фінляндії у півфіналі, перемігши з рахунком 6: 2. У заключній фінальній зустрічі їй стояла гра зі збірною Словаччини, яка здолала у чвертьфіналі канадців (4: 3), а у півфіналі - чехів (3: 1).

Матч за золоті медалі відбувся 20 травня на льоду Хартвалл Арени. Стадіон був заповнений вщерть. Однозначним фаворитом вважалася збірна Росії, але недооцінювати словаків ні в якому разі не слід було. Сам факт, що вони дійшли до фіналу, обігравши настільки грізних суперників, як канадці і чехи, говорив багато про що.

І словаки відразу ж довели, що налаштовані дуже рішуче. Вже на другій хвилині першого періоду вони відкрили рахунок! Капітан їхньої збірної З. Харо потужним кидком від синьої лінії застав зненацька нашого голкіпера. Такий початок могло б збентежити кого завгодно, але, до честі наших гравців, вони не розгубилися, перехопили ініціативу і почали створювати небезпечні моменти біля воріт словацької команди. На 10-й хвилині Дацюк зробив точну дальню передачу Овєчкіну, той увірвався в зону і від лівого борту зробив пас Сьоміну, який і закинув шайбу у ворота голкіпера Лацо. Друга частина періоду пройшла в обопільних атаках, на перерву команди пішли з тим же рахунком 1: 1.

На 6-й хвилині другого періоду наші хокеїсти забили другу шайбу, відзначився Пережогін. А на 14-й хвилині рахунок став 3: 1, коли Терещенко і Широков майстерно реалізували вихід «два-в-один». Через всього дві хвилини шайба знову влетіла у ворота Лацо після кидка Сьоміна, який вийшов один на один зі словацьким воротарем.

Наші хокеїсти «зловили кураж», і, хоча словаки наполегливо чинили опір, контратакуючи, результат матчу був уже ясний. У третьому періоді збірна Росії забила словакам ще дві шайби, пропустивши у відповідь одну, коли грала в меншості. Підсумковий рахунок - 6: 2 на нашу користь. Це була дуже гарна і заслужена перемога! Усі спортивні коментатори одностайно відзначили високий рівень нашої збірної, яка не залишила супернику жодних шансів.