Хто такий Роман Власов

На XXX літніх Олімпійських іграх у Лондоні успішно виступили російські борці. Одну із золотих медалей завоював молодий спортсмен Роман Власов. Він здобув перемогу у вазі до 74 кг у поєдинку з учасником вірменської збірної Арсеном Джулфалакяну.

До свого олімпійського золота Роман Власов йшов з дитинства. Народився він 6 жовтня 1990 року в Новосибірську. З ранніх років хлопчик ріс без батька. Часом в родині були проблеми з грошима. Роман згадував, що бували дні, коли холодильник стояв порожнім. Але подібні труднощі тільки зміцнювали волю спортсмена. Його девізом стала фраза з культового роману улюбленого письменника, Ернеста Хемінгуея: «Людина створена не для того, щоб терпіти поразки». Роман пояснює, що будь-яку невдачу сприймає як привід врахувати свої помилки і виправити їх надалі.

Напевно, саме тому юнак на сьогоднішній день вважається одним з найсильніших борців греко-римського стилю. А привів його в спортивну секцію старший брат Артем, який займався боротьбою, був майстром спорту і переможцем першості Росії серед молоді в цьому виді спорту. Роман згадує, як брат тоді сказав йому: «Ти обов'язково будеш чемпіоном». Так і сталося, причому чемпіонських титулів у Власова безліч.

Наприклад, в 2011 році він став золотим призером Чемпіонату Росії з греко-римської боротьби в Тюмені. Потім в той же рік завоював бронзову медаль на Чемпіонаті Європи в Дортмунді. Зробивши висновки зі своїх помилок, допущених на цьому турнірі, Власов вже у вересні взяв золото на Чемпіонаті світу в Стамбулі. Потім були інші успішні турніри, де Роман ставав переможцем. В тому числі Чемпіонат Європи в 2012 році, на якому російський спортсмен завоював вищу нагороду.

І ось, нарешті, заслужена перемога в літній Олімпіаді в Лондоні. Відразу після нагородження Роман зізнався, що ще не усвідомив до кінця, що він - олімпійський чемпіон. Хоча і їхав на змагання в надії отримати золоту медаль. Власов повідомив, що після Олімпіади планує трохи відпочити, а потім продовжить тренування. Адже він повинен йти до нових перемог.