Літні олімпійські види спорту: спортивна гімнастика

На літніх Олімпійських іграх спортсмени змагаються у багатьох видах спорту, в тому числі і в спортивній гімнастиці. Ця дисципліна присутня в програмі змагань з першої Олімпіади 1896 року в Афінах.

Спортивна гімнастика - це один з видів спорту, який може принести багато медалей конкретному спортсмену і збірної країни. Сучасна програма Олімпіади передбачає вручення 14 комплектів нагород. Чоловіки змагаються в отриманні нагород в абсолютній першості, командному заліку, вільних вправах, опорному стрибку, вправах на паралельних брусах, кільцях, коні і перекладині. У жінок 4 останніх снаряда замінюють різновисокі бруси і колоду.

На самій першій Олімпіаді в 1896 році в спортивній гімнастиці були проведені змагання тільки для чоловіків. Найбільше нагород - 10 - отримали спортсмени з Німецької Імперії. Також гідно виступили команди Греції та Швейцарії.

У 1908 році на Олімпіаді вперше виступили гімнасти з Російської Імперії. Це були спортсмени з Фінляндії і вони виступали під іменем своєї країни, хоч і під російським прапором. Фінська команда отримала бронзу в командних змаганнях.

Жінки вперше змогли брати участь у змаганнях зі спортивної гімнастики в рамках Олімпіади 1928 року в Амстердамі. Тоді їх допустили тільки до командних змагань. Серед жіночих команд перше місце посіла збірна Нідерландів.

У 1952 році програма змагань значно розширилася. Зокрема, серед жінок стало проводитися абсолютну першість, а також змагання на окремих снарядах. Олімпіада в Гельсінкі стала тріумфом для радянських гімнастів. Це було їхнє перше участь в Олімпійських іграх. В результаті спортсмени з СРСР виграли 22 медалі, з них золото в чоловічому та жіночому командному та абсолютному першостях.

На наступних іграх успіх радянських спортсменів повторився. У складі радянської команди розпочала свої виступи Лариса Латиніна - гімнастка, яка отримала найбільше олімпійських медалей за всю історію спорту.

З 60-х років програма змагань в гімнастиці практичні не змінювалася. Однак були введені нові вимоги до спортсменів. З 90-х років до змагань не допускаються дівчата молодше 16 років, хоча раніше були випадки отримання медалей і чотирнадцятирічний.

Успіхи Росії, у порівнянні з Радянським Союзом, в цьому виді спорту стали скромнішими. Однак є надія на те, що ситуація вирівняється з приходом у великий спорт нового покоління молодих спортсменів.