Які олімпійські нагороди стали приємною несподіванкою

Результати Олімпійських ігор у Лондоні, що закінчилися 12 серпня, слід визнати вельми вдалими для збірної Росії. Завоювавши в сумі 82 медалі, в тому числі 24 золоті, 26 срібних і 32 бронзових, російська команда впевнено зайняла 4-е місце. А за загальною кількістю медалей росіяни набагато випередили господарів Олімпіади - спортсменів Великобританії, що зайняли 3-е місце тільки завдяки більшому числу нагород вищої проби.

Зрозуміло, будь-яка нагорода на Олімпійських іграх дуже почесна і для спортсмена, і для країни, яку він представляє. Але навіть серед них є такі, які з'явилися приємною несподіванкою, і тому особливо цінні. Наприклад, в найперші дні Олімпіади, коли наша збірна в цілому виступала не дуже вдало, чудовий результат показали російські чоловіки-дзюдоїсти. Без перебільшення можна сказати, що наші спортсмени буквально потрясли знавців дзюдо і особливо японців, традиційно дуже сильних в цьому виді спорту. Особливо приємною несподіванкою стали золоті медалі Арсена Галстяна, Мансура Ісаєва і Тагір Хайбулаєва.

Безперечним сюрпризом стало і золото Олени Лашманова, завойоване в змаганнях зі спортивної ходьби на дистанції 20 кілометрів. Як зізналася сама олімпійська чемпіонка, вона навіть не мріяла про такий успіх. Адже всі спортивні коментатори і знавці цього виду спорту вважали, що головною претенденткою на перше місце є інша росіянка - Ольга Каніськіна. Проте на завершальному відрізку цієї складної дистанції Лашманова змогла обійти Каніськіна і завоювати золоту олімпійську медаль.

Ну і, звичайно, не можна не згадати золото російської пари веслярів-байдарочників Олександр Дяченко / Юрій постригати на дистанції 200 метрів. Безперечними фаворитами в цій дисципліні вважалися англійці, традиційно сильні у веслуванні, тим більше що російські спортсмени почали тренуватися разом зовсім недавно. Проте саме росіянам дісталося золото, а господарі Олімпіади в підсумку задовольнялися лише третім місцем.

Бронзова медаль, отримана російською парою бадмінтоністок Валерією Сорокіної та Ніною Вислова, що здобули перемогу над досвідченим канадським дуетом Алекс Брюс / Мішель Лі в матчі за третє місце, також з'явилася приємною несподіванкою. І точно таке ж враження справила бронзова нагорода бігунки Катерини Поістоговой, що зайняла третє місце на дистанції 800 метрів. Розповідаючи про це забігу, спортсменка не приховувала, що їй було дуже важко. «Але я змогла дотягнутися до бронзи, виграла на фініші буквально кілька сотих секунди», - посміхалася Катерина.