Хто така Міссі Франклін

Мелісса Джанетт Франклін - американська плавчиха, включена в олімпійську команду США для участі в лондонських іграх 2012 року. Навесні цього року «Міссі» виповнилося 17 років, проте вона вже досить відома персона серед найшвидших плавців планети і вважається фавориткою в боротьбі за олімпійські медалі в декількох дисциплінах.

Свою першу міжнародну нагороду Мелісса завоювала два роки тому на Чемпіонаті світу з плавання на коротких 25-метрових доріжках. У запливі на 200 метрів на спині вона показала другий результат. Там же Франклін отримала і срібну нагороду за участь в естафеті 4x100 метрів. У наступному році Мелісса брала участь в Чемпіонаті світу на довгих 50-метрових доріжках і домоглася дуже вагомих результатів, завоювавши бронзову, срібну та три золоті медалі. Після цих змагань 16-річна американка була названа кращою плавчихою світу 2011 року за версією офіційного журналу Міжнародної федерації плавання FINA Aquatics World Magazine.

Лише після всіх цих гучних перемог Мелісса домоглася двох вищих титулів у національній першості США - влітку 2011 року вона стала чемпіоном у плаванні на 100 метрів вільним стилем і на спині. А в кінці року Міссі відзначилася ще двічі. У жовтні на Кубку світу з плавання вона встановила новий світовий рекорд у 200-метровому запливі на спині. Примітно, що це було перше світове досягнення після заборони в 2010 році високотехнологічних плавальних костюмів. А в грудні відбувся другий рекорд, в якому Франклін взяла участь у складі естафетної команди плавців на дистанції 4x100 метрів.

На лондонській олімпіаді Мелісса Франклін має стартувати в змаганнях семи плавальних дисциплін - чотирьох індивідуальних і трьох естафетних. На наступний день після церемонії відкриття вона стала бронзовим призером змагань разом з естафетної командою США з плавання на стометрівці вільним стилем. При цьому свій етап Міссі завершила з кращим персональним часом, а американська команда встановила національний рекорд. Своє перше індивідуальне змагання в Лондоні Франклін завершила ще успішніше - вона виграла фінальний заплив на дистанції 200 метрів на спині.