Перші підсумки Олімпіади-2012

XXX літні Олімпійські ігри в Лондоні почалися 25 липня, церемонія закриття відбудеться 12 серпня. Всього буде розіграно 302 комплекти медалей в 39 спортивних дисциплінах по 26 видам спорту. З самого початку Олімпіади розгорнулася запекла боротьба як в особистій першості, так і в загальному медальному заліку.

Літні Олімпійські ігри проводяться раз на чотири роки. Олімпіада в Лондоні стала найбільш представницькою за кількістю учасників, на змагання прибули більше 10 500 спортсменів з 205 країн світу. Росію представляють 436 олімпійців.

Традиційно початок багатьох олімпійських турнірів для Росії складається не дуже вдало. Лондонська Олімпіада підтверджує цю закономірність, на 4 серпня у росіян було 3 золоті медалі, 16 срібних нагород і 9 бронзових. У неофіційному медальному заліку Росія поки займає 10 місце. За перше місце борються спортсмени із США і Китаю: у американців 26 золота, 12 срібних і 15 бронзових нагород, у китайських спортсменів 25 золотих, 16 срібних і 12 бронзових медалей. На третьому місці йде Великобританія (14/7/8), далі Південна Корея (9/3/5) і Франція (8/6/8).

Всі три золоті медалі в скарбничку росіян принесли дзюдоїсти. У вазі до 60 кг вищий щабель п'єдесталу зайняв Арсен Галстян, у вазі до 73 перемогу святкував Мансур Ісаєв. У категорії до 100 кг найсильнішим дзюдоїстом планети став Тагір Хайбулаев, красивим кидком здолав дуже сильного монгольського спортсмена Тувшінбайяра Найдана.

На Олімпіаді вже встановлені перші рекорди. Південнокорейський лучник Їм Донг Хьюн посів перше місце з небаченим результатом 699 очок. Срібло та бронза дісталися його колегам по команді. Американський плавець Майкл Фелпс завоював золоту медаль, ставши першим спортсменом в історії цього виду спорту, який зумів піднятися на верхню сходинку п'єдесталу три олімпіади поспіль. Всього в його активі 19 олімпійських нагород, за цим показником він обійшов знамениту радянську спортсменку Ларису Латиніну. Світовий рекорд у комплексному плаванні на 400 метрів встановила юна 16-річна китаянка Йе Шівень.

Весь п'єдестал у змаганнях на рапірах у жінок зайняли італійки. У важкій атлетиці у жінок у вазі до 53 кг перемогла казахська спортсменка Зульфія Чиншанло, піднявши у поштовху штангу вагою 131 кг - це новий світовий рекорд. Баскетбольна збірна США встановила новий олімпійський рекорд, здолавши команду з Нігерії з рахунком 156: 73 і зробивши при цьому 29 точних триочкових кидків з 46 спроб.

Не обійшлося і без допінгових скандалів - через позитивних проб покинула змагання російська велогонщиця Вікторія Баранова. Не виступлять також відомий марокканський бігун Амін Лалу і білоруський метальник молота Іван Тихон. Підозрюють у вживанні допінгу і деяких спортсменів китайської команди - вже дуже фантастичними виглядають деякі їхні результати.

Лондонська Олімпіада знаходиться в самому розпалі, тому можна не сумніватися в тому, що олімпійці ще не раз порадують уболівальників новими перемогами і рекордами.