Хто виграв медалі у стрільбі з гвинтівки

Змагання з кульової стрільби проходили на лондонській Олімпіаді з 4-го по 13-й день (28 липня - 6 серпня). За цей час було розіграно 15 комплектів нагород, з яких 5 відвезли додому стрільці з гвинтівки - олімпійські медалі дісталися 8 чоловікам і 6 жінок. Китайці, американці та італійці отримали по дві нагороди, ще 9 країн - по одній. Росіянам, на жаль, не дісталося нічого.

Змагання стрільців проводилися в тирах на території казарм Королівської артилерії в південно-східному лондонському районі Вуліджа. У перший день змагань стрільців, 28 липня, розігрувалися два комплекти нагород, і один з них розподіляли між собою жінки, що стріляли з пневматичної гвинтівки на дистанції 10 м. З 56 спортсменок у фінал вийшли вісім дівчат, у тому числі і одна з двох росіянок - Дарина Вдовіна, яка показала третій результат. Але поборотися за нагороди у неї не вийшло - чемпіонкою та володаркою самої першої золотої медалі лондонської Олімпіади стала китаянка І Силін. Її співвітчизниця Юй Дань стала третьою, а срібну медаль завоювала полька Сільвія Богацька.

В іншій жіночій дисципліні дівчата повинні були вразити з гвинтівки мішень, розміщену на дистанції 50 м, з трьох різних позицій. У цьому змаганні кращою виявилася американка Джеймі Лінн Грей, а поруч з нею на п'єдестал піднялися Івана Максимович з Сербії (2 місце) і Адела Сикорова з Чехії (3 місце). У чоловіків в такому ж змаганні переміг італієць Нікколо Кампріані, який випередив срібного призера Кім Джон Хена з Південної Кореї і став третім американця Меттью Еммонса. Цікаво, що Еммонс, володар нагород двох попередніх олімпіад, одружений на Катержене Еммонс, теж олімпійській чемпіонці та власниці світового рекорду у стрільбі з гвинтівки. Але вона виступає за чеську олімпійську команду і в змаганні жінок стала четвертою.

Італієць Нікколо Кампріані, вже виграв золото, поборовся за другу нагороду у стрільбі на десятиметрової дистанції і зміг стати другим, поступившись румунові Аліну Джордже Молдовяну. А третє місце в цій дисципліні зайняв Гаган Наранг з Індії. У чоловіків на цій олімпіаді було на одну вправу більше, ніж у дівчат - на дистанції в 50 м вони стріляли лежачи. Краще за всіх це виходило у білоруса Сергія Мартинова, який обійшов Ліонеля Кокса з Бельгії та словенця Раймонда Дебевец.

Виступ російської стрілецької команди в дисциплінах з гвинтівкою (і у всіх інших) можна вважати досить невдалим - ніхто, крім Василя Мосіна, що став третім у стендовій стрільбі, не зміг піднятися на олімпійський п'єдестал.