Відбір на ЧС-2014. Південна, Центральна і Північна Америка

Практично визначилися вже всі учасники майбутнього Чемпіонату Світу з футболу в Бразилії. Від Південної Америки ще належить поборотися збірної Уругваю, а збірна Мексики братиме участь у стикових матчах від Центральної і Північної Америки.
Тадліца Південна Америка
Вам знадобиться
  • Футбол, терпіння, знання географії
Інструкція
1
Почати варто з відбіркового турніру, що проходить під егідою КОНМЕБОЛ (Конфедерація південноамериканського футболу). До складу конфедерації входить всього 10 членів. Бразалій, як господиня чемпіонату світу 2014, не бере участь у відбіркових матчах. Решта 9 команд організовують одну групу і грають між собою по два матчі: вдома і в гостях, всього 16 ігор. За результатами 16 турів визначаються команди, що зайняли з першого по четверте місце, вони виходять на ЧС безпосередньо. Збірна, яка посіла п'яте місце, бере участь у стикових матчах з представником зони АФК. Виходячи з усього цього, на чемпіонат світу вже пробилися збірна Аргентини, збірна Колумбії, збірна Чилі і збірна Еквадору. У стикові матчі потрапила збірна Уругваю, яка побореться зі збірною Йорданії.
2
Все набагато складніше у Центральній та Північній Америці. Відбірковий турнір проходить під егідою організації КОНКАКАФ (конфедерація футболу Північної і Центральної Америки і країн Карибського басейну), яка включає в себе 35 членів, в тому числі і представників Південної Америки: Гайана, Сурінам та Гвіана. Так як рівень футболу у всіх країнах кардинально різний, то влаштовувати повноцінний відбір за участю всіх збірних просто немає сенсу. Приміром, у збірних Ангильи і Монтсеррат навіть немає власних стадіонів, здатних прийняти ігри такого рівня. Тому відбір проходить у чотири етапи.
3
На першому етапі між собою грають 10 команд, що займають на момент жеребкування гірші позиції в рейтингу ФІФА. Матчі проводяться відразу на виліт: вдома і в гостях. Переможці виходять у другий етап. До них приєднуються наступні 19 команд з рейтингу ФІФА. Разом вони утворюють 6 груп по 4 команди в кожній. У цьому відбірковому циклі на другому етапі була змушена знятися збірна Багами, її стадіон не був готовий належним чином. На цьому етапі відбір найжорсткіший: в наступний раунд виходять лише переможці своїх груп, всього 6 команд.
4
У третьому раунді в боротьбу включаються кращі за рейтингом команди, їх, як і переможців другого раунду, всього 6. Разом вони утворюють 3 групи по чотири команди в кожній. потім грають за коловою системою. Переможець групи і команда зайняла друге місце, виходять у заключний, четвертий етап відбору.

На четвертому етапі визначаються учасники Чемпіонату Світу. Шість команд грають між собою вдома і в гостях, всього 10 ігор. За результатами цих матчів визначаються збірні, що посіли з першого по третє місце, вони потрапляють на Чемпіонат Світу безпосередньо. Команда, яка зайняла четверте місце виходить в стикові матчі, де зустрінеться з представником Океанії. Таким чином, на чемпіонаті світу ми побачимо збірну США, збірну Коста-Ріки і збірну Гондурасу. Збірна Мексики, яка посіла підсумкове четверте місце, зіграє зі збірною Нової Зеландії.