Як грати в пляжний волейбол

Існує безліч видів активного проведення часу на пляжі. Заслуженою популярністю при цьому користуються різні спортивні ігри та змагання. Однією з найбільш рухливих і цікавих ігор є пляжний волейбол.
1
Підготуйте майданчик для пляжного волейболу. Ігрове поле повинно мати розміри 16x8 м. Обмежте його еластичними стрічками. Крім того, навколо майданчика необхідна наявність вільних зон шириною як мінімум 3 м. Глибина пісочного покриття майданчика повинна становити не менше 40 см. Розділіть ігрове поле навпіл сіткою. Для чоловічих змагань її слід закріплювати на висоті 2,43 м, а для жіночих - 2,24 м.

2
Підберіть волейбольний м'яч. Він повинен мати міцну, але досить м'яку шкіряну покришку, діаметр 66-68 см, важити від 0,26 до 0,28 кг і бути добре накачаний.
3
Зберіть команди для гри в пляжний волейбол. Кожна команда може складатися тільки з двох чоловік. При цьому в ході гри ні з яких причин не допускаються заміни. Якщо гравець однієї з команд не може продовжувати матч, команді зараховується поразка.
4
Ознайомтеся зі структурою змагання з пляжного волейболу. Її суть полягає в тому, що гра ділиться на партії. Для перемоги команді потрібно взяти верх у двох з них. Спочатку граються дві партії, перемога в яких присуджується за рахунку однієї з команд в 21 очко за умови існування відриву в 2 очки від іншої команди. Якщо відриву немає, гра триває до його досягнення. Якщо в перших двох партіях по одному разу перемогли обидві команди, проводиться третя партія, але гра ведеться до 15 очок.
5
Засвойте правила ведення рахунку в пляжному волейболі. В їх основі лежить принцип «один м'яч - одне очко». Іншими словами, в кожному розіграші м'яча виявляється команда-переможець. Їй нараховується очко, а також до неї переходить право подачі.
6
Розберіться з основними правилами гри в пляжний волейбол. Їх декілька. Розіграш починається з подачі. Вона проводиться через задній межі майданчика. Відбивати м'яч допустимо будь-якою частиною тіла, але при цьому кожна команда має право лише тричі торкнутися його, поки він знаходиться на її половині поля. Програш зараховується, якщо команда торкнеться м'яча більше трьох разів, він впаде на її частині майданчика, будучи відбитим, вийде за межі ігрового поля, зачепить сітку. Після розіграшу десяти очок у перших двох партіях і п'яти в третьому, команди міняються місцями.