Що таке "формула успіху по-канадськи" на Олімпійських іграх в Лондоні

За підсумками минулого літньої Олімпіади 2012 у Лондоні канадські спортсмени показали не найкращі результати. Завоювавши 18 медалей, з них 1 золоту, 5 срібних і 12 бронзових, Канада виявилася на 36 місці в загальному командному заліку. Подібна ситуація знайшла своєрідне відображення в канадській пресі.
Що таке

Журналісти канадської газети The Global Star, відображаючи в статтях причини невисоких результатів виступів своїх спортсменів на Олімпіаді 2012 в Лондоні, вивели «формулу успіху по-канадськи». Суть її полягає в наступному. Щоб здобути перемогу в будь-якому вигляді спорту, потрібно виконати одну з умов:

- даний вид спорту повинен бути популярним і добре розвиненим в країні;
- в країні повинна бути велика чисельність населення для створення конкурентної боротьби;
- учасники збірної при підготовці до Олімпіади просто зобов'язані докладати всіх максимальних зусиль і бути у відмінній спортивній формі.

Коментуючи статті канадської преси, зарубіжні колеги не без сарказму помітили, що ці принципи давним-давно працюють на китайську збірну.

Тим не менш, Канада поки залишається одним з постійних переможців зимових олімпійських Ігор. Нагадаємо, що на Олімпіаді, що пройшла у Ванкувері в 2010, році канадські спортсмени виграли 26 медалей і опинилися на першому місці в загальному медальному заліку. Успіх Канади в чому був забезпечений стратегічним п'ятирічним планом підготовки спортсменів - Own The Podium («Оволодій п'єдесталом»).

Цей план був розроблений олімпійською чемпіонкою в ковзанярському спорті 1976 Кеті Аллінджер та її чоловіком Тоддом. Для реалізації розробленого плану Канадою було витрачено 117 мільйонів доларів. Для порівняння: Росія на Олімпіаді у Ванкувері посіла 11-е місце в загальнокомандному заліку, при цьому підготовку спортсменів пішло 198 мільйонів доларів.

Оскільки подружжя Аллінджер не захотіли розробляти програму для Канади на Олімпіаду-2014, оргкомітет Олімпійських ігор в Сочі не упустив можливість запропонувати їм співпрацю в якості консультантів. Канада також готова надати Росії самі хороші спортивні бази для тренувань спортсменів на час будівництва олімпійських об'єктів.