Як пройшла Олімпіада 1928 року в Амстердамі

У 1928 році літні Олімпійські ігри пройшли в столиці Нідерландів Амстердамі. Це місто претендував на статус столиці ще в 1920 і в 1924 роках, але поступився Парижу і Антверпену. Така довга підготовка до змагань дала можливість організувати Олімпійські ігри на високому рівні.

В іграх взяли участь 46 національних команд. Вперше після Першої світової війни на літню Олімпіаду була запрошена команда Німеччини. Такі держави, як Мальта, Панама і Родезія (нині Зімбабве) стали учасниками подібних змагань перший раз в історії. Радянський Союз не зміг врегулювати порядок своєї участі з Міжнародним олімпійським комітетом і раніше залишався за бортом змагань.

На цих іграх вперше були встановлені деякі олімпійські традиції. Зокрема, було запалено Олімпійський вогонь. Також був встановлений порядок проходження команд під час церемонії відкриття змагань. Першою йшла команда Греції, а останньою - збірна держави, на території якого проводяться ігри.

Всього в олімпіаді проводилися змагання з 15 видів спорту. Розширилося участь жінок у турнірі. Тепер вони могли виступати не тільки в плаванні і стрибках у воду, але і в легкій атлетиці і гімнастиці. Ці нововведення викликали багато розбіжностей і суперечок в Олімпійському комітеті, але все ж було прийнято рішення рахуватися з тим, що жіночий спорт набуває все більшого поширення.

Перше місце в загальному медальному заліку посіли Сполучені Штати. Найбільше золотих медалей команді принесли легкоатлети, як жінки, так і чоловіки. Наприклад, американка Бетті Робінсон стала першою жінкою - золотою медалісткою з бігу на дистанцію 100 м. Відмінний спортивний рівень показали і плавці цієї країни, як в складі команди, так в індивідуальних запливах.

Друге місце дісталося збірній Німеччини. Команда з водного поло від цієї країни отримала золото. Також добре себе показали німецькі важкоатлети.

Третьою стала Фінляндія. Легкоатлети і борці цієї команди в сумі отримали 8 золотих нагород. У числі медалістів був і Пааво Нурмі, тріумфатор минулої Олімпіади в Парижі. А збірна господині ігор - Нідерландів - отримала лише 8 місце.