Як виступив ЦСКА на Євролізі з баскетболу 2012

Євроліга - щорічний баскетбольний турнір, що проходить по складній багатоступінчастої схемою. Її мета - серед 38 найсильніших клубних команд Старого світу виявити четвірку найсильніших, між якими потім проводиться заключна серія ігор. Вона називається «Фінал чотирьох» і щороку проходить в різних містах і країнах. Цієї весни фінал Євроліги відбувся в турецькому Стамбулі, і в нього знову пробився найсильніший з російських баскетбольних клубів - московський ЦСКА.
Інструкція

1
Груповий етап Євроліги ЦСКА почав у середині жовтня минулого року виїзний зустріччю з литовським «Жальгірісом». Ніяких проблем в цій грі чемпіон Росії не відчував і переміг з відривом у 13 очок - 87:74. Потім армійці послідовно обіграли всіх шістьох суперників по групі як у виїзних, так і в домашніх матчах. Деякі труднощі вітчизняний гранд випробував на цьому етапі лише двічі - у гостьових іграх з грецьким «Панатінаїкосом» (78:76) і зі скромним за європейськими баскетбольним мірками німецьким клубом «Бамберг» (81:78). ЦСКА зайняв перше місце в групі, хоча для виходу в наступний етап достатньо було не потрапити на одне з двох останніх місць.
2
Остання зустріч групового етапу відбулася перед різдвом, 21 грудня, а через майже місяць почалася наступна стадія турніру - москвичі обіграли в гостях інший грецький клуб, «Олімпіакос» з Пірея. На цій стадії ЦСКА грав у групі, де окрім греків були дві турецьких команди - «Галатасарай» і «Ефес Пілсен». Однією з них - «Галатасараю» - армійці і програли вперше в розіграші Євроліги 2011-2012. Це трапилося на початку лютого, але ніяк не вплинуло на результат боротьби - перемігши у всіх інших зустрічах ЦСКА став першим в підсумковій таблиці.
3
У наступному етапі - чвертьфіналі - команди грали до трьох перемог однієї з них. Суперником москвичів був іспанський клуб «Більбао Баскет», який лише одного разу зумів обіграти ЦСКА. Це був третій матч серії, виграної армійцями із загальним рахунком 3: 1, що дало їм путівку в «Фінал чотирьох». Суперником нашого клубу по півфіналу стали двічі обіграні на груповому етапі греки з «Панатінаїкоса», які не встояли і цього разу. Однак гра склалася дуже непросто - армійцям довелося відіграватися три чверті і лише в останній вони наздогнали в рахунку суперників і вирвали перемогу з різницею всього в два очки (66:64).
4
Фінальний матч ЦСКА - «Олімпіакос» відбувся 13 травня на стадіоні «Сінан Ердем Доум» в турецькій столиці. І цю грецьку команду армійці двічі обігравали на попередньому етапі, але, на жаль, фінальний матч став дзеркальним відображенням півфіналу. У ньому чемпіон Росії вів у рахунку три чверті, а в заключній трапилася катастрофа - москвичі не змогли втримати перевагу в 13 очок. Програвши останню чверть з рахунком 8:22 вони закінчили матч з різницею в одне очко не в свою користь - 61:62.