Як пройшов фінал Євроліги з баскетболу 2012

У фіналі Євроліги з баскетболу 2011/2012 зустрічалися російський «ЦСКА», який обіграв у півфіналі «Панатінаїкос» (Греція), і грецький «Олімпіакос», що отримав путівку у фінальний матч після перемоги над «Барселоною» (Іспанія). Армійці, що мали всі шанси стати кращим клубом Європи, втретє за свою історію, пропустивши вирішальну атаку на останніх секундах гри, програли грекам з вельми образливим рахунком 61:62.
Інструкція

1
У першій чверті «ЦСКА» був міцний у обороні. Більшу частину очок армійці отримали при реалізації штрафних- в атаці було лише 2 точних попадання. Головний матч турніру почали греки, і незабаром Перо Антіч відкрив рахунок. Далі армієць Рамунас Шишкаускас зрівняв окуляри, але влучення з-за дуги Вассіліса Спануліс вивело грецьку команду вперед з рахунком 2: 5. Завдяки старанням Мілоша Теодосича та Андрія Кириленка, який реалізував два штрафні кидки, російська команда вийшла вперед з рахунком 6: 5. Протягом останніх хвилин пішли точні кидки Костаса Папаніколау та Олексія Шведа, а Ненадом Крстічем були забиті три з чотирьох штрафних. Перерва почався за рахунку 10: 7 на користь армійців.
2
У другій чверті «ЦСКА» продовжив домінувати. На точні попадання Кириленко, Крстича і данк Олександра Каунов «Олімпіакос» відповів двома реалізованими штрафними Папаніколау і результативним кидком Спануліс. Довівши рахунок до 16:11 на свою користь, армійці продовжили наступ: Теодосич здійснив три триочкових кидка поспіль. Реакцією греків став данк Папаніколау і один з двох реалізованих штрафних Спануліс. Втім, переломити ситуацію це не допомогло, рахунок став 25:14. Далі послідували два точних попадання армійця Даріуша Лавриновича, результативні кидки Кириленко і Шишкаускас. Греки відповіли триочковим кидком Папаніколау, точним попаданням Спануліс і одним їх двох реалізованих штрафних. У підсумку перевага «ЦСКА» зросла до 13 очок. На останніх хвилинах Лавринович забив один з трьох штрафних очок, а кидок Шведа, який співпав за часом з фінальною сиреною, не був зарахований. До початку третьої чверті «ЦСКА» підійшов з рахунком 34:20 на свою користь.
3
Третя чверть розпочалася з двох точних попадань Крстича, результативного кидка Антича та обміну трьох очкових попаданнями між Теодосич і Папаніколау. Після двох штрафних, забитих антигод, пішли триочкові кидки Спануліс, армійців Віктора Хряпи та Андрія Кириленко. Штрафні кидки Спануліс і Антича і пішли за ними результативні атаки Шишкаускас, Гордона і Шведа привели до рахунку 53:34. Протягом останніх десяти хвилин греки помітно активізувалися і стали впевненіше атакувати. Марко Кешель забив один із двох штрафних, результативний кидок здійснив Спануліс, а Евангіліос Манцаріс забив на останній секунді з-за дуги. Таким чином, третя чверть залишилася за греками, а загальний рахунок матчу склав 53:40 на користь «ЦСКА».
4
У четвертій чверті греки не дозволили перехопити у них ініціативу і після кидка, виробленого з-за дуги Костасом Слукасом, і попадання Георгіоса Прінтезіса рахунок став 53:45. Далі атаки армійців стали провалюватися одна за одною. Довгоочікувана результативна атака Шишкаускас була перекреслена двома штрафними, забитими Прінтезісом, і ще одним точним кидком. Загальний рахунок матчу став 55:52. На два точних штрафних, виконаних Крстічем, і результативний кидок від щита Кириленко відповіддю греків став точний кидок Папаніколау з-за дуги. У ході штрафних кидків в кінці останньої чверті по одному з двох кидків потрапили Теодосич і Кириленко, але Папаніколау, успішно реалізував три з чотирьох штрафних, скоротив розрив до одного очка: рахунок став 61:60. За секунду до закінчення матчу Прінтезіс, кинувши м'яч у кошик «ЦСКА», приніс «Олімпіакосу» перемогу за рахунку 61:62.