Як пройшов чемпіонат світу з хокею 2012

У 2012 році чемпіонат світу з хокею з шайбою проходив одночасно у Фінляндії та Швеції, відповідно, матчі гралися в Стокгольмі та Гельсінкі. Цей турнір став щасливим для збірної Россі, яка змогла завоювати у впертій боротьбі золоті медалі.
Інструкція
1
Талісманом турніру була «хокейна птах» Hockey Bird, а офіційним гімном - пісня "Last Ride of the Day" (Останній виїзд дня) фінської групи "Nightwish" («Нічне бажання»).
2

Попередній етап являв собою груповий турнір, де збірні були розділені на дві групи, і кожна команда повинна була зіграти з кожною. Всього було по вісім збірних у групі. Команда Росії виграла у всіх матчах, забивши всього 27 і пропустивши 8 шайб. Зайнявши таким чином перше місце в групі, Російська збірна вийшла в плей-офф.
3
У чвертьфіналі збірній Росії протистояла команда Норвегії, у якої російські хокеїсти виграли з рахунком 5: 2. Команди грали в Стокгольмі.
4
У півфіналі Російська збірна обіграла команду Фінляндії з ще більш переконливим рахунком 6: 2. Гра проходила в Гельсінкі.
5
У фіналі зустрічалися команди Росії та Словаччини. Словаки на шляху до фіналу встигли обіграти в чвертьфіналі збірну Канади, що було сприйнято як сенсація, а в півфіналі - команду Чехії, яка посіла в підсумку третє місце на турнірі.
6
Фінальний матч Росія виграла з тим же рахунком 6: 2, взявши таким чином реванш за поразку в Швеції в 2002 році, коли збірна Словаччини вперше стала чемпіоном світу. Два голи у фінальному матчі забив Олександр Сьомін, а останню крапку в турнірі поставив Євген Малкін, визнаний найціннішим гравцем за підсумками усього чемпіонату. Всього Євген закинув 11 шайб, зробив 8 результативних передач і набрав 19 очок.
7
У підсумку Російська збірна показала унікальний результат, вигравши всі десять матчів з перевагою не менше ніж у дві шайби і не зігравши жодного овертайму. Після закінчення фіналу хокеїсти приймали вітання від президента Росії Володимира Путіна.
8
Титул чемпіона світу став для Російської збірної четвертим, а з урахуванням перемог збірної СРСР - двадцять шостим.