Як пройшов фінал Вімблдону 2012

Вімблдон - один з чотирьох турнірів Великого шолома з тенісу, існуючий з 1877 року і щорічно проводиться в передмісті Лондона з однойменною назвою. Щороку кращі тенісисти планети змагаються один з одним, щоб у фіналі отримати почесне звання переможця.

У 2012 році, турнір за традицією проводився протягом 14 днів за півтора місяці до першого понеділка серпня. Тенісисти боролися за призи в п'яти різновидах Вімблдону: одиночний чоловічий, одиночний жіночий, парний чоловічий, парний жіночий, змішаний (мікст). У парних і змішаних турнірах партнерам не обов'язково бути жителям однієї країни, саме тому ці зустрічі користуються більшою популярністю у глядачів.

У фінал жіночого одиночного турніру Вімблдону-2012 вийшли представниця Польщі Агнешка Радванська і американка Серена Вільямс, чиє ім'я вже давно на слуху у всіх любителів тенісу. Фінальний матч між дівчатами проходив у два етапи, оскільки першу гру довелося перервати через сильного дощу після першого сету, виграного Вільямс із рахунком 6: 1. Перемогу матчі вп'яте здобула американка з рахунком 6: 1 5: 7 6: 2.

Фінал чоловічого турніру був більш драматичним, оскільки у фінал вийшли шестиразовий переможець Уїмблдону зі Швейцарії Роджер Федерер і шотландець Енді Маррей (улюбленець місцевої публіки), який побував другою ракеткою світу і часто займав другу-третю місця на Вімблдонському турнірі. Оскільки з 1938 року чоловіки Великобританії жодного разу не вигравали турнір, на Маррея покладали великі надії. Проте Федерер здобув переконливу перемогу і став семиразовим чемпіоном Вімблдону, таким чином він повторив рекорд легенди тенісу - американця Піта Сампраса. Рахунок зустрічі - 4: 6, 7: 5, 6: 3, 6: 4.

Парний жіночий турнір був досить передбачуваний, оскільки початковими фаворитками в ньому були сестри Вільямс (Серена і Вінус). Саме вони, подолавши всіх суперниць на своєму шляху, вийшли у фінал, де здолали збірну з Чехії в особі Андреа Главачкова і Люсі Градецький. Рахунок фіналу цього турніру Вімблдону - 7: 5 6: 4.

Переможцями чоловічого парного турніру стала змішана збірна, яка складається з представника Великобританії Джонатана Меррей і спортсмена з Данії Фредеріка Нільсена. Обидва тенісиста вперше виграли Вімблдон, у своїх інтерв'ю обидва сподіваються на продовження співпраці. З рахунком 4: 6, 6: 4, 7: 6, 6: 7, 6: 3 їм вдалося здобути перемогу над ще однією змішаної збірної у складі Роберта Ліндстедт (Швеція) і тхора Тецеу (Румунія).

Переможцями змішаного турніру стали представники Америки Лиса Реймонд і Майк Брайан, які у фіналі перемогли над росіянкою Оленою Весніної і представником Індії Леандер Паес. Всі фінали були показані на російських спортивних телеканалах (Eurosport, «Росія 2») у прямому ефірі.