Зимова Олімпіада 1964 року в Інсбруку

За право Прийняти у собі Білу Олімпіаду 1964 австрійському городе Інсбруку довелося поборотися з Канадсько конкурентом Калгарі и фінськім Лахті. Рішення провести IX зимові Олімпійські ігри самє в Австрії Було ухвалено Міжнароднім олімпійськім комітетом в 1955 году абсолютною більшістю голосів. За Інсбрук проголосувало 49 учасників Сесії, в тій годину Жоден з двох других претендентів не набувши и десяти голосів.

Підготовка до Олімпіади булу непростою. Альпійська зима в тій рік виду м'якою и малосніжною. Сніг на траси гірськоліжніків, саночніків и бобслеїстів довелося доставляті и укладаті вручну. Займаюсь ЦІМ військовослужбовці. Чи не всі змагання проводилися в Інсбруку. Лижні гонки проходили в Зеєфельді, траси для бобслею и санного спорту були прокладені в Іглсі, а слаломісті провели свои змагання в Ліцум. Змагання проходили з 29 січня по 9 лютого. Було розіграно 34 комплекти Нагороди.

Олімпіада в Інсбруку увійшла в Історію в Першу Черга Завдяк участия в ній команд азіатськіх стран, де зимові види спорту не корістуваліся до цього Особливе популярністю. Представніця КНДР Хан Пив Хва даже стала срібнім призером у ковзанярському спорті. На траси Інсбрука Вийшли такоже спортсмени Індії та Монголії.

В олімпійській Програмі 1964 з'явилися деякі Нові дисципліни. Так, були розіграні три комплекти медалей в санному спорті - в одиночному розряда среди чоловіків и жінок и в чоловічому парному. У «літаючих ліжніків» з'явився другий трамплін. На Олімпійські траси повернули бобслеїсті - после восьмірічної Перерва. Всього ж у змагання взявши участь 1091 спортсмен з 36 стран, з них в чоловічіх видах програми - 892, а в жіночіх - 199.

Героїнею IX Зімової Олімпіади стала радянська спортсменка Лідія Скоблікова. На ковзанярськіх дістанціях їй НЕ Було рівніх, вона завоювала 4 золоті Медалі на всех жіночіх дістанціях - 500, 1000, 1500 и 3000м. Блискучії виступа радянська ліжніця Клавдія Боярський. Вона відвезла 3 золотих Медалі - в індівідуальніх гонках на 5 и 10км и в жіночій ліжній естафеті 3Х5км. Назавжди остался в історії спорту и французький гірськолижний дме - Крістін и Маріель Горчель. Француженки розігралі между собою золоті та срібні Медалі у всех гірськоліжніх дісціплінах.

«Олімпійськіх рекордів» в Інсбруку 1964 Було зареєстровано Чимаев. Це булу перша Олімпіада, яка віклікала небувалій Інтерес глядачів. На трибунах побувало более миллиона чоловік. На жаль, среди рекордів були й сумні. Ніколи ще на Олімпійськіх Іграх НЕ Було Такої кількості травм, а на санній трасі в попередніх заїздах загинув англійський спортсмен Казімєж Скшіпецкій. Причиною трагедії стала складаний траса и важкі погодні умови.

Один з основних олімпійськіх Принципів - взаємна повага. В Олімпійському Інсбруку Вперше булу вручено медаль за благородство. Отримав ее італійський бобслеїст Еудженіо Монті. Во время парних змагань з бобслею у его суперніків з Великобритании Зниклий одна Із запчастин. Італійський спортсмен віддав їм свою. Перемогли на трасі Англійці, а вчинок Монті назавжди увійшов в Історію спорту як приклад істинно олімпійського відношення до суперникам.

На IX Зімовій Олімпіаді блискучії виступили спортсмени Радянського Союзу. Смороду завоювала 25 нагороди, з них 11 - вищої Проби Вісім разів радянські спортсмени піднімаліся на одному Сходинки п'єдесталу пошани и Шість разів - на третю. Конкуренцію радянської збірної в неофіційному командному заліку склалось командіровку Австрії та Норвегії. Австрійці завоювала 4 золотих нагороди, норвежці - 3.