Як пройшла Олімпіада 1964 року в Інсбруку

У 1964 році було вирішено провести зимові Олімпійські ігри в австрійському місті Інсбруку. Ці змагання запам'яталися високим рівнем організації, характерним для спортивних заходів, що проводяться в Австрії.

Всього в Олімпійських іграх 1964 взяли участь 36 національних команд. Спортсмени НДР і ФРН виступали разом. Вперше в зимових видах спорту показали себе Індія, КНДР і Монголія. У той же час у змаганнях не приймали участь атлети з Африки. Латинську Америку представляли тільки команди Аргентини і Чилі.

Було розіграно 34 комплекти медалей по 6 видів спорту. Вперше був представлений санний спорт, а бобслей повернувся в програму ігор після перерви.

Перше місце в неофіційному командному заліку посів Радянський Союз. Золото отримала радянська хокейна команда. Також гідно виступили біатлоністи та лижники. Наприклад, Клавдія Боярських отримала 3 золоті медалі за участь в лижних гонках. Перше місце в парному фігурному катанні зайняли радянські спортсмени Людмила Білоусова та Олег Протопопов. А кращим спортсменом збірної можна визнати Лідію Скоблікову - вона виграла 4 золоті медалі в ковзанярському спорті.

Другий зі значним відставанням стала команда Австрії, приймаюча Олімпійські ігри на своїй території. Найкраще показали себе австрійські гірськолижники і саночники.

Третє місце посіла команда Норвегії, традиційно сильна в зимових видах спорту. Найбільше медалей отримали норвезькі ковзанярі і лижники, що виконують стрибки з трампліну. Сполучені Штати виступили досить слабо, посівши 8 місце і отримавши всього одну золоту медаль. Її для своєї команди виграв ковзаняр Террі Макдермотт.

Незважаючи на те, що ігри проводилися в місці, де має випадати достатньо опадів, перед Олімпіадою організатори зрозуміли, що снігу не вистачає. Зима 1964 виявилася занадто теплою. Довелося залучити солдатів австрійської армії для транспортування снігу з гірських схилів до місця змагань лижників і саночників. В результаті всі змагання пройшли відповідно до регламенту.