Зимова Олімпіада 1972 року в Саппоро

У 1972 році Міжнародний олімпійський комітет довірив проведення зимових Олімпійських ігор Японії. Найбільші міжнародні змагання пройшли в Саппоро, головному місті Хоккайдо - найпівнічнішого японського острова. Клімат цього місця з досить теплою зимою і рясними снігопадами добре підійшов для організації лижних змагань.

Всього в Олімпіаді взяло участь 35 країн. Ці ігри стали першими для команд Тайваню і Філіппін. Обставини склалися вдало, і змагання пройшли без серйозних політичних конфліктів і бойкотів, на відміну від літніх ігор того ж року в Мюнхені.

Олімпіада була організована на дуже високому рівні. Однією з цілей Японії стала демонстрація змін в країні всьому світу. Дійсно, в сімдесяті тривав бурхливе зростання японської економіки, що перетворює її на велику державу. А ігри стали необхідним елементом престижу для країни.

На цій Олімпіаді дуже добре себе показали соціалістичні держави. Загалом неофіційному медальному заліку перше місце зайняв Радянський Союз. Найбільше нагород виграли радянські лижники. Наприклад, Галині Кулаковой вдалося отримати 3 золоті нагороди. Перше місце зайняли радянські хокеїсти. Високий рівень показало і радянське фігурне катання. Золото виграла пара Ірини Родинний та Олексія Уланова, срібло - Людмила Смирнова та Андрій Сурайкін. Також другим став Сергій Четверухін зі своєю чоловічій одиночній програмою. Слід відзначити і успіхи радянських біатлоністів - у командному чоловічому забігу вони отримали золото.

Друге місце посіла команда НДР. Особливо вона відзначилася в санному спорті - спортсмени цієї команди були нагороджені відразу трьома золотими, двома срібними та трьома бронзовими медалями.

Традиційний лідер в зимових видах спорту - Норвегія - стала тільки сьомою, а Сполучені Штати - п'ятими. Японія, господиня ігор, отримала лише три медалі, посівши 11 місце. Також досить невдалим було виступу канадської команди. Вона отримала тільки одну медаль - срібло в жіночому одиночному фігурному катанні. А більше половини країн - 18 - взагалі не отримали медалі.

Ігри 1972 року були проведені на дуже високому професійному рівні. У результаті через кілька років схвалення отримала наступна японська заявка. Зимові Олімпійські ігри 1988 пройшли в Нагано.