Зимова Олімпіада 1924 року в Шамоні

У 1924 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення вважати змагання з зимових видів спорту окремої Олімпіадою. Перша зимова Олімпіада пройшла у французькому місті Шамоні.

Основна частина Олімпіади - з літніх видів спорту - проходила в 1924 році в Парижі. У той же час було прийнято рішення перенести частину змагань в Шамоні, щоб влаштовувати чемпіонати між лижниками на альпійських трасах.

Всього в першій зимовій Олімпіаді взяли участь спортсмени 17 країн. СРСР не брав участь ні в зимових, ні в літніх іграх, так як ця держава не було визнано більшістю країн світу. На іграх були лише команди країн Європи та Північної Америки.

На перших зимових іграх були проведені повноцінні церемонії відкриття і закриття. Однак у відкритті Олімпіади не брав участі глава приймаючої держави, що стало невеликим порушенням традиції. Олімпійський вогонь не був запалений, так як ця традиція з'явилася пізніше, але вже звучала олімпійська клятва.

Були проведені старти з 9 видів спорту, серед них були лижні гонки, бобслей, хокей, стрибки на лижах з трамплінів, ковзанярський спорт. Жінки могли змагатися тільки у фігурному катанні - одиночному і у складі пар.

Перше місце в неофіційному командному заліку дісталося Норвегії. Традиційно сильними суперниками виявилися лижники цієї країни. Вони отримали майже всі золоті медалі в своїх дисциплінах. Друге місце завоювала команда Фінляндії. Фіни зайняли значну частину п'єдесталу пошани на ковзанярських змаганнях. Третьою стала Австрія, яка отримала два золота у фігурному катанні.

Канада, не ставши лідером в медальному заліку, затвердила свої позиції світового лідера з хокею - канадська команда виграла золото.

В цілому, перші зимові Олімпійські ігри пройшли настільки вдало, що Міжнародний олімпійський комітет вирішив проводити їх раз на 4 роки, як і літні. А з 1994 року цикл зимових Олімпіад був змінений - тепер вони проходять на 2 роки пізніше, ніж літні.