Як пройшла Олімпіада 1952 року в Осло

У 1952 році в Осло пройшли VI зимові Олімпійські ігри. За право проводити їх боролися також італійське місто Кортіна-д'Ампеццо і Лейк-Плесіді (США), проте члени МОК прийняли рішення не на їх користь. Спортсмени з СРСР в Олімпіаді не брали участь, оскільки уряд побоювався занадто низьких результатів, які могли б погано позначитися на репутації країни.

На VI зимовій Олімпіаді в Осло розігрували всього 22 комплекти медалей у 8 видах спорту. Зокрема, проводилися змагання з бобслею, ковзанярського і гірськолижного спорту, лижних гонок, фігурного катання, хокею, стрибків з трампліну та лижного двоборства. З програми зимових ігор був виключений скелетон.

Цікаво, що найкраще на Олімпіаді в Осло виступили її господарі, норвежці. Саме їм вдалося завоювати найбільшу кількість нагород, серед яких 7 золотих, 3 срібних та 6 бронзових медалей. На другому місці опинилася Америка. Спортсмени з США отримали 4 золотих, 6 срібних та 1 бронзову медаль. І, нарешті, на третьому місці були спортсмени з Фінляндії, що завоювали 3 золотих, 4 срібних і 2 бронзових медалі.

Крім перерахованих вище основних видів спорту, в програму зимових Олімпійських ігор 1952 були включені показові змагання з хокею з м'ячем. У них взяли участь спортсмени з Швеції, Норвегії та Фінляндії. Переможцем турніру стала Швеція, яка в основних видах спорту завоювала всього 4 бронзових медалі і жодної срібної та золотої, так що і шведські спортсмени змогли порадувати своїх співвітчизників. Друге місце в турнірі з хокею з м'ячем зайняла Норвегія, а третє дісталося фінам.

Зимові Олімпійські ігри 1952 мали кілька цікавих особливостей. Найважливішою з них стало проведення змагань з лижних гонок серед жінок. Саме тоді вперше за історію олімпійського руху спортсменки змогли проявити себе не тільки в гірськолижному спорті, але й в гонках на 10 км. Притому в Норвегії бурхливо протестували проти допуску жінок до цих змагань, проте в даному питанні думка представників країни, що проводила Олімпійські ігри, не було враховано.

У лижних гонках взяли участь 20 спортсменок з 8 країн. Найбільш вдало виступили лижниці з Фінляндії: саме їм дісталися всі три медалі. Перше місце зайняла Лідіа Відерман, друге - Мір'я Хіетаміес, а третє - Сійрі Рантанен. В цілому за підсумками змагання лідирували лижниці з Фінляндії, Швеції та Норвегії, що залишили своїх суперниць з інших країн далеко позаду.