Найуспішніші Олімпійські ігри для збірної СРСР

Найуспішніші Олімпійські ігри для збірної СРСР можна визначити за відсотком золотих медалей від загальної кількості розігруються комплектів. Ця відносна величина більш точно відображає успіхи радянського спорту, ніж абсолютна, оскільки в різні роки кількість медалей, змінювалося. Рекордними для радянської команди стали XXII літні Олімпійські ігри, які пройшли в Москві в 1980 році.

Неформальне першість на московській Олімпіаді виявило переможців: команда СРСР завоювала 80 золотих, 69 срібних і 46 бронзових медалей. Другою стала команда НДР з результатом 47-37-42, а третій - команда Болгарії: 8-16-17. Успіх олімпійців соціалістичних країн багато в чому був зумовлений, оскільки ці ігри бойкотували багато країн, що протестували проти введення радянських військ в Афганістан. У число бойкотували увійшли США, спортсмени яких традиційно суперничали з вихованцями радянських спортивних шкіл. В результаті бойкоту радянським спортсменам вдалося виграти майже 49% золотих медалей від їх загальної кількості.

Якщо не враховувати московську Олімпіаду, то до найуспішнішим для СРСР ігор можна віднести літню Олімпіаду, що проходила в Римі в 1960 році. Радянські спортсмени брали участь у ній всього втретє за час відродження олімпійського руху.

На цьому спортивному форумі розігрувалося 134 комплекти медалей. У неофіційному першості представники СРСР перемогли навіть визнаних фаворитів - команду США. Радянським спортсменам вдалося завоювати 103 медалі, з яких 43 були золотими, 29 - срібними, 31 - бронзовими. Якщо перерахувати цей показник у відсотковому співвідношенні, то це 32% від загальної кількості медалей. Спортсмени СРСР виступали у всіх видах програми, крім хокею на траві та футболу.

Наступною переможної Олімпіадою для радянських спортсменів стали літні ігри, що проходили в 1972 році в Мюнхені. Перший рядок неофіційного командного першості знову зайняв СРСР. З 193 комплектів олімпійських медалей радянська збірна виграла 50 золотих, 27 срібних і 22 бронзових нагороди. Успіх оцінюється як 26%. Це були ігри, що зібрали рекордну кількість учасників - 121 країна надіслала своїх представників в Мюнхен. Кожна з 29 дисциплін програми ігр оновила попередні рекорди, багато з яких стали не тільки олімпійськими, але й світовими.