Де проходили Зимові Олімпійські ігри 1960

Зимові Олімпійські ігри є справжнім святом для любителів зимових видів спорту. Не стали винятком і спортивні змагання 1960, що принесли уболівальникам національних команд чимало приємних хвилин.

VIII Зимові Олімпійські ігри відбулися в США в місті Скво-Веллі, це був другий випадок прийняття Північною Америкою Зимової олімпіади. У цих іграх взяли участь 665 спортсменів з 30 країн. Особливістю цієї Зимової олімпіади було те, що вперше ігри проходили так високо в горах - долина Скво-Веллі розташована на висоті 1889 метрів над рівнем моря.

Церемонія відкриття Зимових Олімпійських ігор 1960 року відбулася 18 лютого на крижаному стадіоні, на ній були присутні 15 000 глядачів. Цікаво те, що програму відкриття готував особисто Уолт Дісней.

За підсумками Олімпіади перше місце в командному заліку посіли спортсмени з СРСР, що завоювали 7 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей. Друге місце дісталося об'єднаній команді Німеччини, до неї увійшли спортсмени з ФРН, НДР і Західного Берліна - вони завоювали 4 золотих медалі, 3 срібні та 1 бронзову. На третє місце вийшла команда США - 3 золотих нагороди, 4 срібних та 3 бронзових.

На іграх 1960 року в програму змагань вперше був включений біатлон, що став згодом однією з найбільш видовищних спортивних дисциплін Зимових олімпіад. Першу золоту олімпійську медаль завоював швед Клас Лестандер, срібло взяв фін Антті Тюрвяйнен, бронзу - радянський олімпієць Олександр Привалов.

Дуже велика перевага мали радянські спортсмени з бігу на ковзанах, взявши шість золотих медалей з восьми, три срібних і три бронзових. Невдало склалися лижні гонки, в актив СРСР потрапила лише одна нагорода вищої проби (Марія Гусакова, 10 км) дві срібні та чотири бронзові медалі. У цій дисципліні основну частину нагород розіграли між собою шведи, фіни і норвежці.

Провалом визнали і виступ радянської збірної з хокею, яка зайняла лише третє місце. Перше місце виборола команда США, друге - Канади. Американцям радянська льодова дружина поступилася з рахунком 2: 3, від канадців ж зазнала найбільшої поразки - 5: 8.

У фігурному катанні в той час домінували американці. Як і на минулій Олімпіаді, фігуристи з США завоювали дві золоті медалі, одна дісталася канадцям. Радянські фігуристи в число призерів не потрапили, їх зоряний час був ще попереду.

У стрибках з трампліну не було рівних спортсмену з НДР Хельмуту Рекнагелю. Друге місце дісталося Фінляндії, третє Австрії.

Після закриття Восьмих Зимових Олімпійських ігор у СРСР була випущена серія марок, присвячених іграм в Скво-Веллі.