Як пройшла Олімпіада 1928 року в Санкт-Моріц

Другі Зимові Олімпійські ігри 1928 року проводилися в Санкт-Моріц (Швейцарія) з 11 по 19 лютого. Претендентами на проведення Ігор були Енельберг, Давос і Санкт Моріц. Вибір останнього був зумовлений наявністю в цьому місці хороших гірськолижних трас.

У Зимових Олімпійських іграх 1928 брали участь 25 країн, 491 спортсмен (з них 27 жінок). Медалі розігрувалися в 13-ти номерах програми шести видів спорту.

У швидкісному бігу на ковзанах і лижному спорті суперництво загострилося, але результат практично не відрізнявся від підсумків перших Олімпійських ігор 1924 року. Спортсмени Норвегії тут поступилися лише одну з чотирьох золотих медалей (лижний спорт).

У бігу на ковзанах дві золоті медалі виграв Клас Тунберг з Фінляндії на дистанціях 1500 м і 500 м. Норвежці Бернт Евенс і Івар Баллангруд в цих же змаганнях завоювали по одному золоту.

Лижники Швеції перемогли в гонці на 50 км. Як вважали фахівці, через відлигу набрякла важка лижня завадила норвежцям продемонструвати їх високу техніку бігу. Проходячи дистанцію в 18 км, коли відлиги ще не було, лижники з Норвегії показали себе набагато сильніше суперників. Золото на цій дистанції взяв Йохан Гроттмсбротен, також він виявився першим і в двоєборстві.

Спортсменам Швейцарії в змаганнях з скелетону не вдалося отримати жодної медалі. Зате американці зуміли виграти золото і срібло в гонках на швидкісних санях. Сильніше за інших виявилися учасники з США і в бобслеї - друга американська команда здобула перемогу, перша ж посіла друге місце.

Хокейний турнір виграли канадці. Вони не дали закинути суперникам з Швеції жодної шайби.

В ході змагань з фігурного катання відстояти звання чемпіона зміг лише Гілліс Графстрем зі Швеції, закріпивши медаль 1924 року. У змаганнях серед жінок першість здобула Соня Хені - норвезька фігуристка, за рік до Олімпіади стала чемпіонкою світу. У парному катанні золото взяли французькі фігуристи П'єр Брюне і Андре Жолі. Австрійські спортсмени-фігуристи здобули дві срібні та бронзову медалі.

У загальнокомандному заліку, як і на Іграх 1924 року, перемогли спортсмени Норвегії, отримавши 93 очки (15 медалей, з них 5 золотих, 5 срібних та 5 бронзових). На другому місці опинилися американці, що завоювали 45 очок (6 медалей: 2 золотих, 2 срібних і 2 бронзових). Третіми стали спортсмени Швеції, які заробили 35 очок (5 медалей: 2 золотих, 2 срібних і 1 бронзова).