Як пройшла Олімпіада 2006 року в Турині

У Турині з 10 по 26 лютого 2006 проходили ХХ зимові Олімпійські ігри. На той момент Італія вже вдруге стала господинею Олімпіади: вперше Ігри пройшли в цій країні в 1956 році.

Участь у туринської Олімпіаді взяли 1627 спортсменів і 1006 спортсменок з 80 країн, притому найчисленнішою виявилася збірна Америки, що включала в себе 211 осіб. У рамках заходу проводилися змагання у 15 видах спорту: бобслей, лижні гонки, біатлон, керлінг, фігурне катання, хокей, сноубординг, скелетон, гірськолижний, санний і ковзанярський спорт, фрістайл, лижне двоборство, шорт-трек і стрибки на лижах з трампліна. Всього було розіграно 84 комплекти медалей.

Зимову Олімпіаду в Турині урочисто відкрив президент Італії Карло Адзеліо Чампі. В рамках церемонії Олімпійську клятву від імені всіх суддів дав Фабіо Бьянкетті, а від імені всіх спортсменів - Джорджіо Рокка. Олімпійський вогонь урочисто запалила Стефанія Бельмондо. Спортсмени-учасники розташувалися в Олімпійських селах в Туріні, Сестриере і Бардонеккіа.

Найбільшої кількості нагород за результатами Олімпіади удостоїлися спортсмени з Німеччини. Вони завоювали 29 медалей, серед яких 11 золотих, 12 срібних і 6 бронзових. Найкраще німці проявили себе в біатлоні: з 30 розіграних медалей вони змогли завоювати 11, а з 10 гонок зазнали поразки всього в одній. На змаганнях з бобслею спортсмени з Німеччини завоювали всі три золоті медалі.

Друге місце за кількістю нагород посіла Америка, отримавши по 9 золотих і срібних і 7 бронзових медалей, притому спортсмени найкраще виступали на змаганнях з керлінгу в жіночій кваліфікації, з ковзанярського спорту в дистанції на 500, 1000 і 5000 метрів і зі сноубордингу. Росіяни посіли четверте місце, отримавши 8 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей. Перші місця російським спортсменам дісталися у змаганнях з фігурного катання, ковзанярського спорту, лижних гонок та біатлону.

Церемонія закриття включала в себе промову голови оргкомітету ХХ Олімпійських ігор Валентино Кастеллани, а також виступ співачки Авріл Лавін. Урочистість обстановки була дещо зіпсована, коли на сцену вибіг іспанець і спробував відібрати мікрофон у Кастеллани. Звичайно, він був затриманий представниками служби безпеки, однак цей безглуздий випадок запам'ятався спортсменам і гостям.