Як пройшла Олімпіада 1932 року в Лейк-Плесіді

Треті зимові Олімпійські ігри проходили з 4 по 15 лютого 1932 року в Лейк-Плесіді (США). Було розіграно 14 комплектів нагород в 7 видах спорту. Представлені були бобслей, лижні гонки і двоєборстві, ковзанярський спорт, хокей, фігурне катання та стрибки з трампліну. Демонстраційні види спорту: керлінг і гонки на собачих упряжках.

Організатори III ЗОЇ побоювалися, що спортсмени з багатьох європейських країн через фінансових труднощів не зможуть прибути на змагання. Так і вийшло. Всього на Іграх брали участь 307 спортсменів, з них 17 жінок, з 17 країн світу. Майже половина учасників змагань б представлена збірними Канади і США. Деякі країни Європи обмежилися нечисленними делегаціями. Наприклад, за Фінляндію виступало 7 осіб, а за Швецію - 12.

Всі «золото» у змаганнях з ковзанярського спорту дісталося спортсменам із США. Тим не менш, фахівці стверджували, що ця значна перемога дісталася американцям завдяки новому порядку проведення забігів, а саме прийнятому в Штатах загальному старту. І справді, через кілька днів після закінчення Олімпіади в Лейк-Плесіді пройшов чемпіонат світу з ковзанярського спорту за міжнародними правилами, де кращими були скандинави, причому за видним перевагою.

Двійку і четвірку в бобслеї також виграли спортсмени з США.

У хокейному ж турнірі участь брали всього 4 команди - Німеччина, США, Канада та Польща. Матчі вперше проходили в критому льодовому палаці. Перемогу святкували канадці.

Що стосується лижних гонок, вони проходили у вкрай важких умовах. Погода була тепла і дощова, спортсмени не могли повною мірою показати себе. Усі 12 вищих нагород дісталися скандинавам. Норвезькі лижники відвезли додому 7 медалей (2 + 2 + 3), шведи - 2 (1 «золото» і 1 «срібло»), фіни - 3 (1 + 1 + 1).

Можливість завоювати свою четверту медаль вищої проби у фігурному катанні упустив Гілліс Графстрем. Єдиним серйозним противником йому був австрієць Карл Шефер, який після довільної програми йшов другим. Але хронічна травма коліна не дала Графстрем отримати «золото». Хоча потрібно сказати, що і його суперник зіграв свою роль, блискуче відкатавши обов'язкову програму.

У жіночому фігурному катанні перемога олімпійської чемпіонки минулих Ігор норвежки Соні Хені була очікуваною. Вона відмінно виступила, отримавши від всіх 8 суддів вищу оцінку. У парному катанні перемогу здобув французький дует - Андре і П'єр Брюне. Це було також їх друге «золото» на Олімпіаді (перше вони завоювали в 1928 році).

Неофіційний командний залік очолила збірна США з 65 очками і 12 медалями (6 + 4 + 2), друге місце у Норвегії - 68 очок і 10 медалей (3 + 4 + 3), третє місце у канадців - 46 очок і 7 медалей (1 + 1 + 5).