Зимова Олімпіада 1952 року в Осло

Місце проведення цієї Олімпіади вперше було визначено голосуванням членів Міжнародного Олімпійського Комітету, а не шляхом наради. Крім того, це перші зимові ігри, які проходили в багатолюдній європейській столиці, що додало змаганням велику урочистість.

Зимова Олімпіада 1952 користувалися величезним глядацьким інтересом, адже Норвегія - це безумовний лідер зимового спорту. У змаганнях взяли участь збірні 30 країн. Вперше на Ігри приїхали спортсмени Нової Зеландії та Португалії. Була допущена збірна ФРН і Японії, команда ГДР відмовилася від участі. СРСР став членом МОК всього за рік до цієї Олімпіади і, побоюючись низьких результатів, спортивне керівництво відправило до Норвегії тільки спостерігачів.

До початку Ігор норвежці збудували сучасну бобслейну трасу, величезний стадіон «Біслет» і реконструювали знаменитий трамплін «Холменколлен». Був відкритий унікальний критий крижаний каток «Йордан амфі» в східній частині Осло, який відповідає всім міжнародним вимогам для проведення турнірів з хокею з шайбою.

При зведенні центральної спортивної арени були введені кілька технічних удосконалень. Коментаторів забезпечили сучасним обладнанням. Північна частина трибуни була віддана репортерам і мала столи з телефонами. Під трибунами розташовувався сучасний медичний центр. Ще однією технологічною новинкою цих Ігор стало використання комп'ютерів для підрахунку оцінок за виступи фігуристів.

Було розіграно 22 комплекти нагород у восьми видах спорту - бобслеї, гірськолижному і ковзанярському спорті, лижному двоєборстві, лижних гонках, стрибках з трампліну, хокеї з шайбою і фігурному катанні. На Іграх-52 були вперше проведені змагання серед лижниць в гонці на 10 кілометрів, де здобула перемогу фінка Лідія Видеман. Хокей з м'ячем відбувся в якості показового турніру.

Героєм Олімпіади став ковзаняр з Норвегії Ялмар Андерсен, який завоював три золоті медалі. За два золота виграли американська гірськолижниця Андрія Лоуренс-Мід і німецький бобслеїст Андреас Остлер.

У загальнокомандному заліку перемогли господарі змагань, в активі яких було 16 медалей, з яких 7 золотих, 3 срібних і 6 бронзових. Почесне друге місце зайняли американці з 11 медалями, на третьому розташувалася збірна Фінляндії.