Як виступила російська збірна на Олімпіаді 2006 року в Турині

У 2006 році в італійському Турині проходили ХХ зимові Олімпійські ігри. Термін проведення їх був визначений з 10 по 26 лютого. Російська збірна завоювала тут 8 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей, що вивело її на 4 місце в першій 10-ці країн-учасниць. Перше місце отримала збірна Німеччини, друге - США, а третє забрала Австрія. Олімпіада залишила двояке враження. Адже її чекали з особливим трепетом після минулих 4 роки тому сканадально змагань в Солт-Лейк-Сіті.

Підсумки Олімпіади 2006 визнали вдалими. Правда, ряд сюрпризів ця Олімпіада змогла принести уболівальникам. Так, наприклад, в цей раз не змогли, як звичайно, відзначитися і завоювати все золото. Підтвердити звання чемпіонів змогли Тетяна Тотьмяніна і Максим Маринін. А от Олексій Тихонов і Марія Петрова на п'єдесталі втриматися не змогли, зайнявши 4 місце через неточності і шорсткостей в виконуваній програмі. Звичайно ж, фаворитом знову став Євген Плющенко, причому з досить високим особистим рекордом. Перше місце дісталося і танцювальній парі фігуристів Тетяні Навці та Роману Костомарову. Ірина Слуцька змогла на цих змаганнях отримати тільки бронзу.

Всі чекали хороших результатів від біатлоністів. Проте з усіх можливих золотих медалей отримати вдалося тільки 2. Кілька комплектів бронзи і срібла не змогли згладити неоднозначне враження від пройденої естафети.

Лижні гонки також традиційно вважаються видом спорту, в якому росіянам немає рівних. Тут національна збірна змогла взяти повний комплект медалей - і золото, і срібло, і бронзу. Причому медалей вищої проби могло б бути на одну більше, якби Ользі Пильової не завадила впала перед нею українська лижниця. В результаті спортсменка втратила час і змогла стати тільки другий. В цілому, лижники змогли взяти третина всіх нагород, що в загальнокомандному заліку виглядає досить гідно.

Підвела своїх уболівальників хокейна команда національної олімпійської збірної. Незважаючи на бадьорий початок у відбіркових етапах чемпіонату, в медальних матчах хокеїсти показали себе не з кращого боку і вирушили додому, не принісши в скарбничку Росії жодної медалі.

Саночники змогли зайняти лише третє місце. Решта дисципліни не змогли порадувати уболівальників високими результатами.

Якщо порівнювати ці результати з тими, що показували радянські спортсмени, складно буде назвати Олімпіаду 2006 року в Турині успішною. Однак керівники спортивного руху Росії і чиновники з Національного Олімпійського комітету вважають, що робити таке порівняння недоречне. Крім того, було заявлено, що всі висновки зроблено, і тепер збірна буде особливо ретельно готуватися до Олімпіади у Ванкувері. І ніхто не знав тоді, що на тлі виступу команди через 4 роки після Турина, та Олімпіада стане дійсно успішною для російської команди.