Які перемоги та розчарування принесла російської збірної Олімпіада 2012

12 серпня завершилися XXX Олімпійські ігри, які показали багато цікавого, відкрили нових чемпіонів і порадували глядачів чудовим шоу на честь відкриття і закриття цієї спортивної події. Для кожної команди ця Олімпіада стала по-своєму особливою. Російської збірної вона також принесла свої перемоги і розчарування.

Участь російських спортсменів на Олімпіаді принесло чимало сюрпризів як їм самим, так і їхнім шанувальникам. Більшість перемог і програшів були несподіваними для обох сторін. І, незважаючи на четверте місце в підсумковій таблиці ігор, росіяни виступили непогано, привізши з собою 24 золотих медалі, 26 срібних і 32 бронзові.

Дивовижною перемогою стали перші золоті медалі нашої країни, які принесла в скарбничку збірна з дзюдо. Перше золото виграв Арсен Галстян з Краснодара, який переміг у фіналі японця Хіроакі Хіраоку всього за 40 секунд. Другу золоту медаль завоював Мансур Ісаєв, а третю - Тагір Хайбулаев.

Запам'яталася для всіх і перемога чоловічої збірної з волейболу, яка виграла золото в боротьбі з бразильською командою. Що особливо приємно, оскільки останній раз перемогу в цьому змаганні вигравала збірна СРСР в 1980 році.

Менш несподіваними, але не менш приємними стали золоті медалі наших спортсменок у синхронному плаванні, індивідуальному багатоборстві (Євгенія Канаєва) і спортивній ходьбі на 20 км - Олена Лашманова фінішувала в даному змаганні з рекордним результатом - 1: 25.02. А ось золота медалістка в метанні молота Тетяна Лисенко здивувалася поставленому з першого кидка рекорду. Її досягнення становить 78,18 метрів.

І особливо приємна була бронзова медаль, яку завоювали російські баскетболісти. Перегравши в матчі за третє місце збірну Аргентини, вони в перший раз за всю історію Олімпійських ігор піднялися на п'єдестал пошани.

Невдало наші спортсмени виступили в стрільбі і фехтуванні, де раніше майже завжди займали призові місця. Не виправдала очікувань і жіноча збірна з волейболу, межа якої став чвертьфінал і гра зі збірною Бразилії.

Аналогічна ситуація сталася і з жіночої збірної з гантболу, яка завоювала золото на Олімпіаді в Пекіні. Вона також дійшла тільки до чвертьфіналу. Чи не порадувала гра борців вільного стилю. Ну і, звичайно, головним розчаруванням стала бронзова медаль королеви повітря Олени Ісінбаєвої.