Хто став паралімпійським чемпіоном в Росії

XIV літні Паралімпійські ігри пройшли в Лондоні в період з 29 серпня по 9 вересня 2012 року. У них брали участь майже 4200 спортсменів з обмеженими можливостями з 166 країн, які розіграли 503 комплекти нагород у 20 видах спорту. Росіяни виступили в Лондоні дуже успішно, істотно поліпшивши результати, показані нашої збірної на попередніх іграх чотирирічної давності.

На попередніх Паралімпійських іграх в Пекіні спортсмени Росії в неофіційному медальному заліку були восьмими з 63 медалями, серед яких 12 були золотими. Підсумки цієї Паралімпіади - 102 медалі та друге загальнокомандне місце за цим показником. Найбільше число нагород - 46 - принесли країні паралімпійці-легкоатлети, які змогли 19 разів піднятися на вищий щабель п'єдесталу, 12 разів були другими і 15 - третіми.

Бігун Євген Швецов з Мордовії став триразовим чемпіоном - він переміг на дистанціях 100, 400 і 800 метрів, встановивши при цьому новий світовий і паралімпійський рекорди. Його колега Олена Іванова домоглася аналогічного результату - її золоті медалі завойовані на дистанціях 100, 200 метрів і в естафеті 4 по 100 метрів. В золотом естафетному забігу разом з нею брала участь і Маргарита Гончарова, яка зібрала колекцію з трьох вищих і однієї срібної нагороди лондонської Паралімпіади. Причому, до трьох медалей в бігових дисциплінах вона додала золото у стрибках у довжину.

Прапороносцем збірної Росії на церемонії відкриття ігор був втратив 10 років тому ногу Олексій Ашапатов, чемпіон попереднього спортивного форуму паралімпійців у Пекіні. У Лондоні він підтвердив свою перевагу у штовханні ядра та метанні диска, встановивши в другій дисципліні новий світовий рекорд. А стрибун у довжину Гоча Хугаев з Північної Осетії завоював одну золоту нагороду, але при цьому тричі поспіль побив чинне світове досягнення.

Дуже вагомий вклад в показники збірної Росії внесла команда плавців - вони завоювали 42 нагороди - 13 золотих, 17 срібних і 12 бронзових. У цьому виді особливо виділялася Оксана Савченко з Башкирії - на її рахунку п'ять вищих місць і один світовий рекорд. Тепер Оксана - восьмикратний паралімпійський чемпіон. Всього російські плавці в Лондоні змогли шість разів оновити вищі світові досягнення.

Стрільці з лука Тимур Тучинов, Олег Шестаков і Михайло Оюн зайняли весь п'єдестал в індивідуальних змаганнях. А через кілька днів кожен додав до своєї колекції ще по золотій нагороді за перемогу в командному змаганні в цьому виді спорту.

Російські паралімпійці, на відміну від завоювали найбільше число медалей китайців, брали участь лише в половині представлених на форумі дисциплін. Тому у вітчизняній команди спортсменів з обмеженими можливостями є вельми хороші перспективи для зростання до наступної Паралімпіаді.