Як пройшла Олімпіада 2008 року в Пекіні

XXIX літні Олімпійські ігри пройшли з 8 по 24 серпня 2008 року в Пекіні та деяких інших містах Китаю, включаючи Гонконг і Шанхай. На них було розіграно 302 комплекти медалей в 28 видах спорту.

За кількістю медалей вищої проби господарі змагань далеко обійшли всіх своїх суперників, завоювавши 51 золоту нагороду. Це на 15 медалей більше, ніж у зайняла друге місце за цим показником олімпійської збірної США. Зате американці привезли на Олімпіаду її головного героя. Плавець Майкл Фелпс завоював 8 золотих медалей і встановив сім світових рекордів. На цьому тлі зблякли результати японського плавця Косуке Кітатдзіми, який став чотириразовим переможцем Олімпіади, що також є феноменальним досягненням. Ще одним героєм ігор став ямайський бігун Усейн Болт, який пробіг 100 і 200 метрів зі світовими рекордами. Тритій же рекорд світу він встановив у складі своєї команди в естафеті 4х100 метрів.

Російська олімпійська збірна в медальному заліку опинилася на третьому місці, завоювавши 23 золотих, 21 срібну і 29 бронзових медалей. Очікувано по два комплекти золотих нагород отримали російські дівчата в синхронному плаванні та художньої гімнастики. Шість олімпійських золотих медалей принесли в скарбничку загальнокомандного заліку плавці. За три в греко-римської та вільної боротьби. Стільки ж раз порадували російських уболівальників легкоатлети. Дві перемоги були здобуті в спортивній ходьбі, при цьому Ольга Каніськіна в заході на 20 км встановила світовий рекорд. Ще один світовий рекорд встановила стрибунка з жердиною Олена Ісінбаєва. Уже в ранзі олімпійської чемпіонки вона подолала планку на висоті 5 м 05 см. Переможцями в легкій атлетиці також стали стрибун у висоту Андрій Сильнов, російська команда в естафеті 4х100 метрів, а також Гульнара Галкіна-Самітова в бігу на 3000 м з перешкодами.
Чудово виступила і виграла турнір російська тенісистка Олена Дементьєва.

Несподівано закінчився боксерський турнір, де наші бійці взяли два золота і одну бронзу. Тут вперше за історію своїх виступів не отримали золотих нагород кубинці, і також вперше в історії на найвищу сходинку п'єдесталу пошани зійшли китайські боксери. Більш того, в боксерському турнірі Китай виявився першим за кількістю медалей. Це призвело до скандалу навколо суддівства, після якого кілька арбітрів були дискваліфіковані.

Закриття Ігор-2008 відбулося 24 серпня, на головному олімпійському стадіоні «Пташине гніздо».