Як проходить «Ролан Гаррос»

«Ролан Гаррос» - один з чотирьох щорічних турнірів вищої категорії, які збирають тенісистів, імена яких треба шукати в самих верхніх рядках рейтингів кращих ракеток світу. Цього року він проводиться вже в 111 раз і триватиме з 27 травня по 10 червня. Одночасно проходять роздільні турніри серед чоловіків і жінок в одиночних і парних розрядах, а також змагання змішаних пар.

У чоловічому одиночному розряді відкритий чемпіонат Франції досяг чвертьфінальної стадії. Легше всіх рухається по турнірній сітці минулорічний переможець цього змагання - аргентинець Рафаель Надаль. За чотири матчі він не віддав суперникам жодного сету. В останній зустрічі Рафаель не по-дружньому обійшовся зі співвітчизником - Хуан Монако був начисто розгромлений з рахунком 6: 2, 6: 0 і 6: 0. Наступною жертвою, мабуть, стане іспанець Ніколас Альмагро - вже дуже потужно виглядає Надаль на цьому турнірі. Його постійний суперник останніх років Роджер Федерер зі Швейцарії теж пробився до чвертьфіналу, хоча і витратив в кожному матчі значно більше часу. Ці двоє займали другу і третю рядок у списку «сіяних» тенісистів, а на першому був Новак Джокович. Саме його фахівці пророкують у суперники Надаля по фінальному поєдинку, і поки серб виправдовує такі оцінки, обігруючи всіх суперників у трьох партіях. На жаль, останній з російських тенісистів на цьому турнірі - Михайло Южний - вибув ще в третьому колі.

У чвертьфіналах жіночого турніру одна наша тенісистка є - Марія Шарапова пробилася в цю стадію, вперше поступившись суперниці один сет. Зате вона помстилася за виліт Анастасії Павлюченковій і Марії Кириленко винуватиці цих сумних подій Кларі Закопаловой з Чехії. У наступному матчі її чекає естонка Кайя Канепі. З несподіванок жіночої частини «Ролан Гаррос» можна відзначити поразки в перших двох турах сестер Вільямс, а також вихід в чвертьфінал Ярослави Шведової - єдиної несіяною тенісистки в цій стадії змагань. Ярослава виступає за Казахстан, але має подвійне громадянство і живе в Москві, тому у нас є привід порадіти і повболівати за співвітчизницю. Тепер їй належить гра з Петрою Квітовою з Чехії.

Ярослава Шведова виступає і в жіночому парному розряді, де її напарниця - американка Ваня Кінг. Цій парі чекає матч за вихід у півфінал з повністю російською парою Марія Кириленко - Надія Петрова.