Як пройшов фінал Євро-2012

Чемпіонат Європи 2012 року завершився, підтвердивши те, що більшості цікавляться футболом було ясно і до його початку - нинішнє покоління іспанських гравців найсильніший в історії цієї країни. Йому немає рівних не тільки в Європі, але й на планеті в цілому. Іспанці - чинні чемпіони світу, а Євро-2012 вже третій поспіль виграний ними футбольний турнір світового значення.

Проведений на цей раз в Польщі і на Україні Чемпіонат Європи завершився у Києві, на самому місткому стадіоні турніру, що зібрав на фінальний матч більше 63 тисяч глядачів. Уболівальники не були розчаровані, чотири голи для фінальних ігор таких турнірів - це розкіш. І хоча емоції шанувальників збірної Італії не були позитивними, їхня збірна поступилася чинному чемпіону світу аж ніяк не в сумній оборонної манері, раніше властивої цій команді.

Перший гол у матчі команда Іспанії забила досить швидко - на 14 хвилині Сеск Фабрегас обіграв захисника на правому фланзі і сильно відправив м'яч на Давида Сільву. Один з пари представників англійського чемпіонату в цій збірній точно пробив головою, що вважається сильним компонентом гри саме британських клубів. Після цього італійці провели, мабуть, найбільш сильний відрізок у матчі, граючи на рівних із суперником, але забити голи не змогли. А за чотири хвилини до перерви Іспанія подвоїла рахунок - м'яч був перехоплений у центру поля і миттєво відправлений повз захисників на хід Хорді Альба. Номінальний захисник іспанців не гірше за будь нападника реалізував вихід один на один з воротарем, не сильно, але точно відправивши м'яч у ворота.

У першому таймі травму отримав Джорджіо К'єлліні і італійцям довелося його замінити. У перерві їх тренер - Чезаре Пранделлі - поміняв нападника, а через 12 хвилин після відновлення гри зробив ще одну заміну. Але вийшов на поле Тіаго Мотта через п'ять хвилин покинув його на носилках і повернутися в гру вже не зміг. Ліміт замін був вичерпаний і результат матчу перестав викликати сумніви навіть у найзапекліших оптимістів, які вболівають за збірну Італії - відіграти у команди Іспанії два голи вдесятьох шансів не було.

Здавалося, іспанці не особливо прагнули добивати суперника, подовгу катаючи м'яч на своїй половині поля або в його центрі. Однак на 76-й хвилині на полі з'явився Фернандо Торрес, другий представник британської прем'єр-ліги, який через 8 хвилин засмутив італійців ще більше. Потім на поле вийшов Хуан Мата і теж відправив м'яч у ворота Джанлуїджі Буффона. На рахунку 4: 0 ця гра і закінчилася, а потім на цьому ж полі відбулося нагородження іспанської збірної, яка підтвердила своє звання Чемпіона Європи.