Як пройшов фінальний матч Євро 2012

У фіналі цьогорічного чемпіонату Європи зустрілися переможці попереднього циклу іспанці та збірна Італії. На Євро 2008 ці команди вступили в протиборство на стадії чвертьфіналу. Тоді основний і додатковий час закінчився внічию - 0: 0, а в серії пенальті сильнішими виявилися майбутні переможці турніру.

Цього разу італійці дісталися до фіналу, хоча в це мало хто вірив. При цьому по ходу турніру команда показала прекрасний футбол, вийшла з групи разом з Іспанією, ні в чому не поступившись їй в очному поєдинку. Потім в півфіналі «Скуадра адзурра» по всім футбольним статтями переграла ще одного фаворита турніру, збірну Німеччини.

На жаль, щоб встановити у фінальному матчі антирекорд, програвши своєму суперникові з рахунком 0: 4. До цього найбільшою поразкою у фіналі ЧЄ було 0: 3. З таким рахунком збірна СРСР в 1972 році поступилася ФРН. Але італійців звинувачувати в цьому не можна - вони зробили все, що могли. Це Іспанія стала зовсім іншою, ніж раніше. До всіх турнірів вона створювала збірні, які вважалися фаворитами, але вибували з-за психологічного фактора. В результаті довго не могли нічого виграти, і в них перестали вірити. Тепер же, коли Іспанія домоглася титулів чемпіона світу та Європи, команда стала впевненою, по-спортивному нахабної, яка не визнає ніяких авторитетів. Тому у фіналі видала феєричний футбол.

На 14 хвилині Сеск Фабрегас, вдало зігравши на фланзі, прострілив м'яч трохи назад, а набіг Давид Сільва вдало головою відправив його у ворота. Італійці кинулися відіграватися і провели непоганий відрізок, але іспанці чітко оборонялися, чекали свого часу і дочекалися на 41 хвилині. Дивовижна проникаюча передача знайшла на вістрі атаки Хорді Альбу, і той, залишившись один на один з Буффоном, чітко послав м'яч у ворота.

Італійцям ще й не пощастило. До перерви отримав травму і був замінений захисник К'єлліні. Після перерви, коли тренер «Скуадри адзурри» Чезарре Пранделлі, рятуючи гру, зробив ще дві заміни, раптово не зміг продовжити гру тільки що вийшов на поле Тіагу Мота. Оскільки ліміт замін був вичерпаний, італійці залишилися в меншості і продовжували битися. Але видно було, що сили їх танули, і двома ударами Фернандо Торреса і Хуана Мати Іспанія добила свого суперника. В обох випадках це були ті ж разючі передачі за спини захисників, з якими ніхто не може впоратися вже три великих турніри поспіль.