Як Росія зіграла на чемпіонаті ЄВРО

Збірна Росії на чемпіонаті Європи не виправдала очікувань вболівальників, власних сподівань і головне - зіграла набагато нижче своїх можливостей. Поки фахівці, коментатори і фанати міркували, який суперник у стадії плей-офф росіянам зручніше, національна футбольна дружина вилетіла на стадії групового турніру.

Здавалося, Росія забезпечила собі вихід до чвертьфіналу, в хорошому стилі обігравши збірну Чехії з рахунком 4: 1 і зігравши внічию з господарями турніру, поляками. Адже попереду був матч з греками, яких з одним єдиним набраним очком ніхто вже всерйоз не сприймав. На жаль, не сприймали їх серйозно і російські футболісти. Для виходу з групи їм достатньо було зіграти внічию. Навіть поразка у разі нічиї в паралельному матчі між Чехією та Польщею виводило збірну Росії до чвертьфіналу.

Ні того, ні іншого не сталося. У першому таймі у нашої команди були непогані шанси повести в рахунку, але не виходило в завершальній фазі атаки. Греки всією командою оборонялися і відстояли свої ворота. Біда прийшла на самій останній хвилині першої половини зустрічі. Захисник збірної Росії Сергій Ігнашевич невдало головою скинув м'яч супернику, і грецький півзахисник Георгіос Карагуніс без перешкод увірвався в штрафний майданчик і розстріляв ворота В'ячеслава Малафєєва. У другому таймі греки лягали кістьми на підступах до своїх воріт. Росіяни ж, в основному намагаючись пробитися по центру, так нічого путнього не створили.

Часом на Євро-2012 збірна Росії показувала привабливий футбол, але у вирішальний момент не показала головне - бійцівський характер. Всі розмови про невезіння - на користь бідних, бо є істина - щастить сильнішому. Греки в той вечір показали справжній спортивний характер, готовність померти на полі і були сильнішими духом. З цим не впоралися «академіки» російської футбольної академії наук.

В черговий раз футбол показав, що в нього грають не трансфертні вартості гравців і не зарплатні відомості, які в сукупності у збірної Росії вище, ніж у суперників по групі. Майстерність ніщо без характеру. Для більшості гравців основного складу збірної в силу їх віку це був останній великий турнір. Тепер потрібно будувати нову команду.