Як Росія грала на ЄВРО-2012

Фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу 2012 року почалася у Варшаві 8 червня, а закінчиться 1 липня в Києві. Проте збірна Росії вибула з турніру вже 16 червня. Історія її участі в цьому чемпіонаті почалася в найперший день, першими ж росіяни разом з поляками оформили свій виліт, встигнувши провести лише три зустрічі групової стадії змагань.

Свій виступ на Євро-2012 наша збірна розпочала у Вроцлаві, де на її грі з командою Чехії особисто були присутні майже 41 тисяча глядачів. Вони не розчарувалися - на стадіоні «Муніципальний» цього дня було забито п'ять голів, з них чотири провела наша команда. Голи забивали Алан Дзагоєв (двічі), Роман Широков і Роман Павлюченко. Цілком комфортну перевагу в два м'ячі росіяни отримали вже до середини першого тайму, але незабаром після початку другого чехи (Вацлав Піларж) скоротили різницю в рахунку. Тренер нашої збірної Дік Адвокат на 73-й хвилині гри замінив нападника Олександра Кержакова на його колегу по амплуа Павлюченко. Через шість хвилин після цього спочатку Дзагоєв, а потім і Павлюченко остаточно оформили перевагу збірної Росії над командою Чехії в рахунок 4: 1.

Другу гру наші футболісти проводили через чотири дні на варшавському "Національному стадіоні», де їх суперником була збірна команда господарів. І в цій грі Алан Дзагоєв забив відмінний гол після виконання штрафного удару капітаном російської збірної Андрієм Аршавіним. Це сталося за вісім хвилин до закінчення першої половини зустрічі, а через дванадцять хвилин після початку другої Якуб Блащиковські не менше красиво відправив м'яч у ворота В'ячеслава Малафєєва. На 70-й хвилині Адвокат знову замінив Кержакова на Павлюченко, але, на відміну від попередньої гри, це не принесло результату, як і заміна через 10 хвилин Дзагоєва на Марата Ізмайлова. Зустріч закінчилася з нічийним результатом 1: 1.

Третя гра росіян проходила на цьому ж стадіоні, який знову був заповнений майже 56 тисячами глядачів. Останнім суперником нашої збірної на цьому чемпіонаті стала національна команда Греції. Єдиний гол у цій зустрічі забив грек Георгіос Карагуніс, коли вже йшло доданий до першого тайму зустрічі час. На цей раз Адвокат провів звичну заміну Кержакова на Павлюченко набагато раніше, в перерві зустрічі. Проте ні ця заміна, ні вихід ще одного нападника, Павла Погребняка, замість півзахисника Дениса Глушакова, ні поява на полі замість захисника Анюкова ще одного гравця групи атаки - Ізмайлова - не змінило результату матчу. Росіяни програли з рахунком 0: 1 і вибули з турніру, посівши у групі A третє місце.