Літня Олімпіада 1924 року в Парижі

На організацію літньої Олімпіади 1924 претендували шість європейських міст. Перевагу віддали Парижу, відзначивши таким чином заслуги француза Кубертена - засновника Олімпійських ігор.

Підготовчий період був досить важким, але організація самих Ігор - бездоганною. Це були останні ігри, підготовкою яких займався П'єр де Кубертен. Паризька Олімпіада стала однією з найбільш відвідуваних. Її дивилися більше 620 тисяч чоловік. На церемонії відкриття 5 липня були присутні президент Французької Республіки Гастон Думерг, принц Уельський і принц Карол Румунський.

У VIII Олімпійських іграх взяли участь 44 країни і 3092 спортсмена. Вперше виступили спортсмени Ірландії, Мексики, Румунії, Уругваю, Філіппін та Еквадору. До ігор не допустили команди Німеччини та СРСР у зв'язку з нестабільною політичною обстановкою в цих країнах.

У програму Ігор були включені змагання з 17 видів спорту. На показових виступах були представлені французький бокс і баскська гра в м'яч. На цих Іграх в останній раз проводилися турніри з регбі. Жінки брали участь у змаганнях з плавання, стрибків у воду, фехтування та тенісу.

Героєм Олімпійських Ігор був визнаний великий бігун з Фінляндії Пааво Нурмі, який завоював п'ять золотих медалей. У Парижі зійшла зірка американського плавця Джонні Вейсмюллера. Він переміг на двох головних дистанціях та естафеті вільним стилем, завоювавши три золоті медалі. П'ять медалей, три з яких золоті, завоював фехтувальник з Франції Роже Дюкре.

На цих Іграх змагання з тенісу проводилися останній раз перед великою перервою через розбіжності Міжнародної федерації тенісу і МОК. Теніс знову повернувся на Олімпійські Ігри тільки в 1988 році. Тенісисти США не упустили жодного чемпіонського звання, отримавши п'ять золотих медалей.

У футбольному турнірі брали участь 22 команди. Вперше виступили заокеанські футболісти - уругвайці, які розгромили сильну команду Югославії з рахунком 7: 0.

У загальному заліку перемогу на цій Олімпіаді здобули американські спортсмени, на другому місці опинилася команда господарів, а на третьому - спортсмени Фінляндії.